четвер, 11 квітня 2013 р.

Бібліотека@ - світ нових можливостей!


Протягом багатьох років українці сприймають бібліотеку як осередок культурно-освітнього розвитку громади, знання в якій, в першу чергу, черпаються із друкованої книги. Проте світ невпинно трансформується, і роль бібліотеки – також. Зараз Лохвицька ЦРБ – це сучасний бібліотечний заклад, що надає населенню широкий сперкт послуг, як традиційних , так і нових, зокрема безкоштовний доступ до світової мережі Інтернет, ксерокопіювання, сканування та роздрукування інформації з електронних носіїв, кольоровий друк.
14 березня до Лохвицької  центральної  районної  бібліотеки завітали  учні Васильківської ЗОШ: Хиль М., Яринич Я., Даниленко О., Олефір Ю., Дейнека Ю, Мєшкова С., Остапенко Д., Філіпов М., Баранова З, Гоїк О., разом з вчителькою Бай Ларисою Василівною. Їх гостинно зустрічали працівники відділу обслуговування Лохвицької ЦРБ, які завжди раді вітати  в себе  гостей, що цікавляться книгами та роботою бібліотеки.

Екскурсія по бібліотеці, історія створення  бібліотеки,  розповідь про правила поводження в бібліотеках, бібліотечний урок «Каталоги та картотеки» - все це провели бібліотекар Бурлей К. І., провідний бібліотекар Бузівська В. О., бібліограф Єна Н. М., заввідділом обслуговування Лубенець Т. В.

Діти працювали в читальному залі з каталогами та картотеками, що безумовно стане в пригоді їм в подальшому житті – адже в бібліотеках великих міст без вміння працювати з каталогами буде важко користуватися бібліотечними послугами.
Наступним кроком екскурсії були практичні заняття «Інтернет: навчання та відпочинок» в Інтернет – центрі Лохвицької ЦРБ, який створений   2010 року, завдяки гранту від програми «Бібліоміст»  - таку назву отримав в Україні проект благодійного Фонду Білла та Мелінди Гейтс «Глобальні бібліотеки». Зараз в Лохвицькій районній бібліотеці , Червонозаводській міській бібліотеці та Токарівській сільській бібліотеці функціонують 15 комп’ютерів з безкоштовним доступом до мережі Інтернет. Провідний бібліотекар Інтернет – центру Лихно Т. В. розповіла про роботу Інтернет – центру, послуги, які надаються користувачам, можливості Інтернету для навчання та відпочинку.  
Учні виконали пошук інформації по завданню вчителя,  поспілкувалися з друзями в соціальних мережах, ознайомилися з роботою Пункту доступу  громадян до інформації,  мета якого - вільний доступ та спроможність пошуку офіційної інформації при допомозі мережі Інтернет. Пункт доступу громадян задовільнить будь - який запит стосовно законотворчого процесу Кабінету Міністрів України, Верховної Ради, місцевих органів влади. Пункт створено за ініціативи Української Бібліотечної Асоціації.

На пам’ять про візит до бібліотеки учні отримали буклети «Книги, періодика та безкоштовний Інтернет – для вас!», а працівники бібліотеки від вдячних гостей  почули багато теплих слів та одержали подарунок, зроблений руками дітей, який зайняв належне місце на книжковій виставці «Вогненне слово Кобзаря».
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати Лохвицьку ЦРБ, де вас завжди чекають цікаві книги, свіжа періодика та безкоштовний доступ до мережі Інтернет!


Немає коментарів:

Дописати коментар